UMUT ADAN PLAK LANSMANI

"Underground Türk'ün Çok Cool Çıkışı" cümlesi ile, otorite müzik dergisi Wire yoluyla müzik ortamlarında yer alan Umut Adan, üçüncü 45'liği ile karşınızda.
05 Ocak 2016

UMUT ADAN PLAK LANSMANI

||
0 Comment
|

“Underground Türk’ün Çok Cool Çıkışı” cümlesi ile, otorite müzik dergisi Wire yoluyla müzik ortamlarında yer alan Umut Adan, üçüncü 45’liği ile karşınızda.

Alışılagelene uymayan, Türk’e iş yapıyorum diye eksik yapmayı kabul etmeyen Türk undergroundunun yıldız adayı yeni plağı ile şaşırtmaya devam ediyor. Katıldığı yurtiçi ve yurtdışı festivaller ve geçen sene Jack White konserinin ön grubu olduktan sonra kayıt sürecine giren İstanbul’lu songwriter, Folk ve Saykodelya akımlarını ozan ağzıyla deşmek, bir çok kişiye de duymak istemediğini hatırlatmak için yeniden yolda.

12498886_917090061679395_591391427_n

Bu 45’likte yer alan “Güvercin Şarkısı ve Eflatun Kardeşler”, yılın ilk haftasında teaser, plak ve artwork olarak dinleyicisine ulaşacak ve tüm dijital ortamlarda, plak dükkanlarında ve seçkin kitapçılarda yerini alacak.

İlk iki 45’liğini dünyanın seçkin plak şirketlerinden Sub Pop kontratlı müzisyen Marco Fasolo ile yapma imkanını bulan Umut Adan, Saykodelik Anadolu Pop janrını yeniden ele alıp uluslararası platformlarda da hatırlatmıştı. Yine bir İtalyan prodüktör Mirko Ettore D’Agostino ile birlikte Babajim Stüdyoları’nda kaydedilen bu 45’lik bir bakıma yaz aylarında yüzümüze parlayacak bir albümün de habercisi.

7 Ocak 2016, akşamı İngiliz Konsolusluğu’nda bulunan tarihi St. Helena’s Chapel’de gitarda Serkan Kargacı, basta Ünal Savaş ve davulda Timur Kurşunoğlu eşliğinde naif bir konser ile plak lansmanı gerçekleşecek.

Adres: St Helena’s Chapel (İngiliz Konsolosluğu yanı)
Kamer Hatun Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No 44, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul
Tarih: 7 Ocak 2016 / 21:00

umutadan-45lik-plak

Sevdiğimi Seçtim // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ
icon-download
  1. Sevdiğimi Seçtim // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ
  2. Güneş // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ