Blog

Günce...
11 Ocak 2016

Umut Adan Plak Lansmanı Rengarenk Bir Konser İle Gerçekleşti…

||
0 Comment
|

Saykodelik Anadolu Pop janrından yola çıkan songwriter Umut Adan’ın merakla beklenen üçüncü 45’lik lansmanı 7 Ocak akşamı, tarihi St. Helena’s Chapel’de rengarek bir konserle gerçekleşti.

 

Prodüktörler, müzik adamları, gazeteciler ve sanatçıların katıldığı özel gecede samimi, göz dolduran ve güçlü performansıyla beklentilere cevap verdi. Türkiye’nin yıldız gruplarında yıllarını geçirmiş elegan duruşlu Timur Kurşunoğlu’nun davulu, Türkiye’nin nadir Surf-Punk gitaristlerinden Ünal Savaş’ın bas gitarı ve elektronik müzik camiasının candan yüzleriden Serkan Kargacı’nın gitarı ile konseri naif bir dinamik ile parlattılar.

Bazen sahnedeki adamın kafasındaki kalemi, düşlerinden hiç kaldırmadığını hissedersiniz. O zaman vokal haricindeki müzik daha belirsizleşir. Sahnedeki enstrümanlar başka bir harman oluşturur.
Haluk Damar – Sanatatak

Güvercin Şarkısı-Eflatun Kardeşler 45’liği lansmanında geçmiş yıllardan getirdiği repertuardan da şarkılar sundu. Muhlis Akarsu’dan dinleyip Fikret Kızılok ile gelişip Dylan tarzında niyetini ilan eden Umut Adan, donanımlı bir müziğin geniş kitlelelere yayılabileceğini anons etti.

45’likteki Single’ların orantılı bir promosyonla insanlara sunulmasına özellikle dikkat eden “songwriter” LP’de toplanacak albüm çalışmlarına şimdiden başlamış durumda.

Bu 45’likte yer alan “Güvercin Şarkısı-Eflatun Kardeşler”, önümüzdeki hafta tüm dijital ortamlarda, plak dükkanlarında ve seçkin kitapçılarda yerini alacak.Foto: Melis Danişmend

 

Leave a Reply

Sevdiğimi Seçtim // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ
icon-download
  1. Sevdiğimi Seçtim // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ
  2. Güneş // UMUT ADAN, SEVDİĞİMİ SEÇTİM / GÜNEŞ